MEDYTACYJNY FOTEL DOBRYCH MYŚLI - inauguracja

17 sierpnia 2016 r w Rudnie uczcilśmy zakończenie budowy medytacyjnego fotela dobrych myśli. Fotel jest wykonnany z mozaiki. Na poziomie wszystkich czakr ma wbudowane kamienie szlachetne, które wywyierają pozytywny wpływ na siedzącego i tak:

CZAKRA KORONY ( tuż nad głową )  - AMETYST - czerwony ogień aktywności i niebieskie światło wrażliwości ciszy i przestrzeni jednoczą się w ametyście w pewną nową siłę. Daje on spokój, w którym odchodzą lęki i dysharminie, udziela ufności i oddania wobec sił wszechświata. Kieruje ducha ku nieskończoności, wspiera medytację i inspirację.
oraz KRYSZTAŁ GÓRSKI - wprowadza człowieka w większą całościowość, która harmonijnie jednoczy wsobie wielobarwną róznorodność życia. Wnosi on przejrzystość i światło w umysł i w duszę, wspierając poznanie duchowe. Pomaga duszy jednoczyć się z wszechduszą. Ponadto rozpuszcza blokady i spiętrzenia oraz daje ochronę i nową energię.

TRZECIE OKO ( pomiędzy oczami ) - LAPIS LAZULI - w ciemnoniebieskiej barwie lapis lazuli rozsiane są cząstki złociste barwionego pirytu, podobnie jak gwiazdy na nocnym niebie. Lapis lazuli umozliwia duszy przezycie poczucia bezpieczeństwa w kosmosie i otwiera ja na nieskończoność życia we wszechświecie. Kieruje on dusze ku wnętrzu, wzmacnia jej siłę i pomaga przy rozpoznaniu wyższych prawidłowości. Poprzez wspieranie intuicjii wglądu wewnętrznego pozwala rozpoznać ukryty sens jak również aktywne pod powierzchnią rzeczy siły, umożliwiające także postrzeganie. Ponadto daje głęboka radość wywołana cudem życiai cudem wszechświata.

CZAKRA GARDŁA - AKWAMARYN - świetlisto - niebieska barwa akwamarynu jest jak morze, w którym odbija się bezchmurne niebo. Dlatego akwamaryn pomaga duszy stać się lustrem nieskończonych rozmiarów ducha. Wspiera komunikację z wewnętrznym "ja" i wnosi śiatło i jasność w najbardziej ukryte zakątki duszy. Jego wibraje uzyczaja duszy czystości , wolności, przestrzeni, tak że otwiera się ona na wizyjny wgląd i intuicyjne zrozumienie , pomagając w wyrażaniu tej wiedzy w sposób jasny i twórczy. Pod wpływem akwamarynu dusza może stac się kanałem bezinteresownej miłości i leczącej siły.

CZAKRA SERCA - SZMARAGD - szmaragd jest kamieniem wszechmiłości, ponieważ wzmacnia i pogłębia miłość na wszystkich poziomach. Daje spokój, harmonię i zgodność ze wszystkimi siłami natury. Skłania Cie także do dorównania promiennemu światłu i pokazuje obszary, na których jeszcze to sie nie stało.  Szmaragd przyciaga leczące energire kosmosu na ziemię. regeneruje , odmładza, odświeża i uspokaja.

SPLOT SŁONECZNY ( DWA PALCE NAD PĘPKIEM, 2 PALCE WGŁĄB ) - TYGRYSIE OKO ) - wspiera zewnętrzną i wewnętrzną zdolność widzenia. Wyostrza rozum, pomaga widzieć własne błędyi odpowiednio działać.

BRZUCH KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY - otwiera cię na wewnętrzne bogactwo twoich uczuć. Wiąże się z twoją stroną sentymentalną, wrażliwą, marzycielską i pomaga ci w ich przyjęciu i zintegrowaniu z twoją osobowością. Likwiduje strach przed uczuciami i działa harmonizująco na równowagę emocjonalną. Na poziomie fizycznym wspiera oczyszczanie arterii limfatycznych i zabiega u kobiet o wyważoną gospodarke hormonami.

KORZEŃ ( kość ogonowa ) - RUBIN - daje obdarzającą życiem , ciepłą i twórczą energię, prowadzącą do oczyszczania i przemiany. Przywraca harminijny związek między miłościa cielesną i duchową, seksualnością i duchowością , odkrywając w ten sposób nowe formy przeżycia.

Otwarcie fotela odbyło sie w Dzień Ludzi Pozytywnie Zakręconych, co widac na zdjęciach..... P.S. nic nie piliśmy ani nie paliliśmy....
Zapraszamy na fotel do rudzieńskich ogrodów !!!
Pomysłodawca: Monika Gawrylak

Wykonawca formy : Bartłomiej K
Mozaika: Małgorzata Zakrzewska
Pomoc w oborze kamieni: Agnieszka A
Kamienie podarował : Henryk S